Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service av Passage, Porttelefon och bokningssystem.
Referensnummer: 2016MKB-3948
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser löpande service och underhåll av passage-, porttelefon- och bokningssystem samt mekanisk- och ellåsning. Uppdraget innebär att dygnet runt hålla jour i mening att säkerställa funktionen för MKB:s anläggningar. Anläggningarna består av passagesystem och bokningssystem för tvättstugor med både kort och tag samt porttelefonisystem.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen