2. Förfarande
Förfarande
Titel: Uppmärkning av fordon och tillverkning av skyltar
Beskrivning: Uppmärkning av fordon samt skyltar, framförallt för utomhusmiljö. Upphandlingen är uppdelad i två delområden där anbudsgivaren kan lämna anbud på ett eller båda områdena. Delområde 1: Uppmärkning av fordon, Delområde 2: Tillverkning av skyltar
Intern identifierare: KLF 2025/1820
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79820000 Trycktjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar, 79820000 Trycktjänster, 79822500 Grafisk formgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1 - Uppmärkning av fordon
Beskrivning: Delområde 1 avser Uppmärkning av kommunens fordon inklusive maskinutrustning.
Intern identifierare: Delområde 1 - Uppmärkning av fordon
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2 - Tillverkning av skyltar
Beskrivning: Delområde 2 avser tillverkning av skyltar för både inom- och utomhusbruk. Exempel på skyltar: fasadskyltar, orienteringstavlor, parkeringsskyltar, dekaler, namnskyltar inomhus.
Intern identifierare: Delområde 2 - Tillverkning av skyltar