2. Förfarande
Förfarande
Titel: Burbytesstationer med laminärt luftflöde
Beskrivning: Göteborgs universitet inbjuder företag att lämna anbud på att projektera, leverera och installera Burbytesstationer med laminärt luftflöde avsedda för djurhantering (BBS) till experimentell biomedicin (EBM). Entreprenören ska projektera, leverera och installera 36. st BBS med tillhörande tjänster enligt de angivelser som framgår av upphandlingsunderlaget.
Intern identifierare: EUI 26 006
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000