Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Datakommunikationstjänster
Referensnummer: 2020/0570
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 64210000 Telefon- och dataöverföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser fast och mobil datakommunikation, vilket avser förbindelser med varierande teknik, bandbredd och SLA mellan verksamhetsställen och ombud, redundant Internet-förbindelse, samt kommunikation med fordon i trafik.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72410000 Leverantörstjänster, 72411000 Internetleverantörer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen