Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FFU 77 Upphandling två slambilar
Referensnummer: 18/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144410 Slamsugare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av två (2) fabriksnya slambilar för deltömning av två- och trekammarbrunnar båda fordonen ska vara utrustade med släpvagnsdrag. Fordonet ska ha en motorstyrka på minst 450 hk och ett vridmoment på minst 2350 nm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144510 Fordon för avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen