2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mässbyrå -Exponeringstjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser huvudsakligen monterdesign, monterproduktion, transport, byggnation samt förvaring av monter och monterdelar. Uppdraget har primärt presumtiva studenter i Sverige som målgrupp. Mälardalens universitet önskar en leverantör som är en kreativ samarbetspartner och ett stöd i de processer, enligt universitetets grafiska profil, vilket leder till en kreativ närvaro vid nationella mässor i syfte att rekrytera presumtiva studenter till Mälardalens universitet.
Intern identifierare: 2025/0650
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92331100 Tjänster på mässor
Ytterligare klassificering (cpv): 39133000 Montrar, 39154000 Utställningsutrustning, 39154100 Utställningsmontrar och -diskar, 79822500 Grafisk formgivning, 79930000 Specialdesign
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000