126883-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bildskärmar – Klassrumsteknik och videokonferens
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKlassrumsteknik och videokonferens
BeskrivningUpphandling avser ramavtal för leverans av Klassrum och mötesrumsteknik med tillbehör och relaterade tjänster som tex installation, nedmontering och olika support tjänster vilket är beskrivet ytterligare i upphandlingsunderlaget. Historiskt har värdet omfattat ca 10 miljoner SEK, volymen av specifik utrustning är svår att förutspå.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30231300 Bildskärmar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104023:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 30231310 Platta bildskärmar, 30237260 Väggfästen för bildskärmar, 32350000 Delar till ljud- och videoutrustning, 51000000 Installation (utom programvara)