126889-2019 - ÄndringSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ventilatorer till Danderyds Sjukhus
Referensnummer: DS2019-0187
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar anskaffning av Ventilatorer med tjänster och tillbehör enligt den omfattning och de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget inkluderande:
• Leverans av Utrustning
• Installation av viss Utrustning
• Utbildningar för Superanvändare, MT ingenjörer samt övriga användare