Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rörmontage ång-, fjärrvärme- och matarvattenledningar för Lidköping Energi AB
Referensnummer: RFQ-P27000-LE063
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 76480000 Rörläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till prekvalificering för att i steg 2 lämna anbud för komplett rörmontage av ångsystem, fjärrvärmeledningar, matarvattenledningar och diverse rörledningar i samband med nytt pannprojekt P7.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45231110 Rörläggningsarbete, 45330000 Rörmokeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen