126909-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kläder, skor, väskor och tillbehör – Arbetsskor för inre miljö
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelArbetsskor för inre miljö
BeskrivningUpphandlingen omfattar yrkes- och skyddsskor till verksamheter inom inre miljö.
Intern identifierareN050U25-5
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18800000 Skodon, 18830000 Skyddsskor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen omfattar yrkes- och skyddsskor till verksamheter inom inre miljö i Göteborgs Stads förvaltningar och bolag samt samverkanspartners.
Intern identifierareArbetsskor för inre miljö