126938-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Datorer och datamateriel – Datorer, surfplattor och tillbehör
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDatorer, surfplattor och tillbehör
BeskrivningUpphandlingen avser köp av stationära-, bärbara datorer till kommunens personal, elevdatorer, surfplattor samt tillhörande tjänster och tillbehör.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel
Ytterligare klassificering (cpv): 30213100 Bärbara datorer, 30213300 Stationär dator, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30237200 Datortillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001