2. Förfarande
Förfarande
Titel: Regiongemensamt system för ärende- och dokumenthantering
Beskrivning: Regionstyrelsen vid Region Stockholm genomför en centralt samordnad upphandling av ett regiongemensamt system för ärende- och dokumenthantering, tillhörande och eventuella tillkommande tjänster i enlighet med det som framgår av Ansökningsinbjudan.
Intern identifierare: RS 2023-0935
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72512000 Dokumenthanteringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48219300 Programvara för administration, 48310000 Programvara för dokumentredigering, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48810000 Informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000