126956-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Skolskjutstrafik och undervisningsresor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkolskjutstrafik och undervisningsresor
BeskrivningVaggeryds kommun bjuder in till anbudsgivning gällande Skolskjutstrafik och Undervisningsresor enligt bifogade handlingar. Upphandlingen avser främst trafik inom Vaggeryds kommun men det kan även bli aktuellt att köra elever i anpassad skolgång till närliggande kommuner. Skolskjutstrafiken är uppdelad i tre (3) Skolskjutsområden men de upphandlas som ett gemensamt avtal tillsammans med Undervisningsresor. Anbudsgivare kan endast lämna anbud på hela upphandlingens innehåll.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelSkolskjuts
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93422:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter
Optioner
Beskrivning av alternativenFörlängningsoptioner