Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordonsleasing för Gävleborg
Referensnummer: 7849
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av fordonsleasing för ett antal av Inköp Gävleborgs kunder. Leasingtjänsterna avser registrerade fordon av typ personbil och lätt lastbil. Enstaka tyngre fordon kan förekomma.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66000000 Finans- och försäkringstjänster, 66114000 Finansiell leasing
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen