127002-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Transporttjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transporttjänster
Beskrivning: Ramavtal för succesiva leveranser av exempelvis kranbilar, lastbilar m.m till köparens anläggningsarbeten. Omfattningen i sin helhet framgår av upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 2-axlad tippbil med fällbara lemmar och fast kran inklusive chaufför
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99278:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 45000000 Anläggningsarbete, 60100000 Vägtransporter
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 3-axlad tippbil med fällbara lemmar och fast kran inklusive chaufför
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99278:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 3-axlad tippbil med schaktflak inklusive chaufför.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99278:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 4-axlad tippbil med fast kran inklusive chaufför.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99278:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: 4-axlad tippbil med schaktflak inklusive chaufför.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99278:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Avtalsområde område 6.1- 6.4
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99278:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Avtalsområde 7.1-7.2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99278:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Avtalsområde 8.1- 8.3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99278:Lot:8