2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transport av lotter
Beskrivning: Denna upphandling omfattar Transporter av lotter från Svenska Spels lager i Visby till Svenska Spels ca 5200 Ombud. Svenska Spels leveransorter är utspridda över hela Sverige och transporterna är således riksomfattande.
Intern identifierare: 2025-01558
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen genomförs enligt bestämmelserna i 19 kap. LOU
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 64000000 Post- och telekommunikationstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 64120000 Budtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000