127037-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Alingsås: Transport av slam
Koncessionsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/23/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slamentreprenad, enskilda avloppsanläggningar.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513700 Transport av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av tjänstekoncessionsavtal för transport av slam för enskilda slamanläggningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 100 000,00 EUR
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen