2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal takarbeten/snöskottning tak
Beskrivning: Beställaren avser med denna upphandling att teckna ramavtal för felavhjälpande och mindre planerade underhållsåtgärder/ombyggnader av tak, snöskottning av tak med beredskap/jour. Samt besiktning/kontroll av tak efter snösäsong efter avrop.
Intern identifierare: FV-25/009
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
Ytterligare klassificering (cpv): 45261000 Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten, 45261310 Plåtslageri, 45261900 Reparation och underhåll av tak, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000