127076-2020 - ResultatSverige-Umeå: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport, behandling och slutligt omhändertagande av rötslam från avloppsrening
Referensnummer: UH-2019-11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser transport, behandling och slutligt omhändertagande av rötslam från avloppsreningsverk inom Vakins verksamhetsområde.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen