127080-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Växjö: Ljudteknikertjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ljud- och ljusteknik till evenemang
Referensnummer: KS 2022-00588
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92370000 Ljudteknikertjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Upphandlingen avser ljud- och ljusteknik till evenemang i Växjö kommun.
Anbudsgivaren ska erbjuda den kvalité av tjänst som behövs från små till stora evenemang, och som kan genomföras inomhus såväl som utomhus. För mer information se Bilaga2 Exempel på evenemang.
Leverantören ska möta större artisters krav på rider.
Leverantör ska erbjuda hög tillgänglighet, eftersom evenemang inträffar på kvällstid, helger och sommartid och ibland med kort varsel
Beräknad volym
Ramavtalets uppskattade värde under avtalstiden uppgår till 4 Mkr SEK. Några garanterade värde lämnas inte.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71318100 Ljustekniska tjänster, 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser, 79952000 Evenemang
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen