Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
formgjutna sitsar
Referensnummer: HMN/210024
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Formgjutna sitsar till rullstolar och hygiensistsar. Utprovningar, tillverkning, anpassningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Produktspecifika krav hårdsits
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning, 33193200 Delar och tillbehör till invalidfordon och rullstolar, 33193220 Delar och tillbehör till rullstolar, 33193223 Säten till rullstolar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Produktspecifika krav på mjuksits
Del nr: 2
Produktspecifika krav på hygiensits
Del nr: 3