127150-2023 - ÄndringSverige-Tierp: Tvätt- och kemtvättstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cirkulationstvätt och inhyrning av kläder2
Referensnummer: 2022-179
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tierps kommun ska upphandla cirkualationstvätt och inhyrning av kläder, främst till vård och omsorg.