See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling avseende Kommunikationsbyrå
Beskrivning: Naturvårdsverket bjuder in intresserade anbudsgivare att inkomma med anbud på rubricerad upphandling. Upphandlingen syftar till att teckna avtal med en leverantör som ska täcka Naturvårdsverkets behov av strategiska och operativa kommunikationstjänster.
Intern identifierare: NV-03132-24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79416200 Konsulttjänster för public relations
Ytterligare klassificering (cpv): 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79415000 Konsulttjänster för produktionsledning, 79416000 Public relations
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Generell del är obligatorisk att besvara.
Intern identifierare: NV-03132-24-0
Huvudklassificering (cpv): 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Alternativ 1: Krav på leverantör
Beskrivning: Alternativ 1: Anbudsgivaren ska välja en (1) av delarna ”Krav på leverantör” eller ESPD (European Single Procurment Document). Väljer Anbudsgivaren "Krav på leverantör" ska samtliga efterfrågade bevis bifogas vid inlämnade av anbudet. Väljer Anbudsgivaren alternativet ESPD fungerar den som en egenförsäkran att Anbudsgivaren uppfyller ställda krav på leverantör. Anbudsgivaren ska i sådant fall vara beredda att på uppmaning inom angiven tid kunna lämna in bevis som visar att ställda krav uppfylls.
Intern identifierare: NV-03132-24-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Kravspecifikation
Beskrivning: Naturvårdsverket söker en kommunikationsbyrå som kan tillgodose myndighetens behov av strategisk och operativ kommunikation och samtidigt bidra till dess utveckling. Uppdraget innefattar både långsiktiga strategiska insatser och löpande operativa produktioner, med syfte att stödja och stärka Naturvårdsverkets verksamhetsmål och uppdrag samt skapa förtroende för myndigheten.
Intern identifierare: NV-03132-24-2