2. Förfarande
Förfarande
Titel: Behandling av restavfall inklusive försortering
Beskrivning: Leverantören åtar sig genom detta avtal avseende Behandling av restavfall inklusive försortering, dnr:672113, att ta emot, försortera och behandla kommunalt avfall i fraktionen restavfall som insamlats från Roslagsvatten AB:s samtliga abonnenter i: • Österåkers kommun • Vaxholms stad • Ekerö kommun
Intern identifierare: 672113
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Behandling av restavfall inklusive försortering