127233-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hälsovårdstjänster – Närakuter
Meddelande om upphandling – förenklat system - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelNärakuter
BeskrivningUpphandlingen omfattar driften av två Närakuter i enlighet med vad som framgår nedan. Upphandlingen är uppdelad i följande självständiga objekt: • Objekt 1: Nacka • Objekt 2: Sollentuna Närmare information om respektive Objekt framgår av objektsbeskrivningarna. Närmare information om tjänsten framgår av upphandlingsdokumenten. Upphandlande myndighet är Hälso- och sjukvårdsnämnden vid Region Stockholm.
Intern identifierareHSN 2023–0237
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenAlla leverantörer kan lämna anbud i denna Upphandling i enlighet med vad som närmare framgår i Anbudsinfordran. Upphandlingen genomförs i ett steg vilket innebär att anbudsgivare ska lämna in anbud senast sista anbudsdagen med all den dokumentation som efterfrågas i Upphandlingsdokumenten. För vidare information se Anbudsinfordran.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85100000 Hälsovårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000