2. Förfarande
Förfarande
Titel: Affärssystem/ERP-system till Inera
Beskrivning: Upphandlingen avser Affärssystem/ERP-system för Inera. Systemet ska stödja Ineras ekonomiprocesser och tillsammans med närliggande system bilda en sammansatt digital plattform för hantering av ekonomiprocesser
Intern identifierare: 2023120002
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72268000 Tillhandahållande av programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48441000 Programvara för finansiell analys, 48442000 Programvara för finansiella system, 48443000 Programvara för redovisning, 48444000 Redovisningssystem, 48444100 Faktureringssystem, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48800000 Informationssystem och servrar, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Affärssystem/ERP-system