127245-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hälso- och sjukvård samt socialvård – Upphandling av medicinska tjänster till arresten LPO Örebro
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av medicinska tjänster till arresten LPO Örebro
BeskrivningUpphandlingen avser medicinska tjänster till arresten i LPO Örebro för att frihetsberövad person ska kunna få den vård och medicinering som denne är berättigad till och är i behov av under tiden som denne är frihetsberövad.
Intern identifierareA649.523/2023
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenLOU 19 kap
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Ytterligare klassificering (cpv): 85140000 Diverse hälsovård, 85141200 Sjukskötersketjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningMedicinska tjänster till arresten LPO Örebro
Intern identifierareUpphandling av medicinska tjänster till arresten LPO Örebro