Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för Certifierarkonsulter
Referensnummer: 19FMV1061
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Vi behöver ett nytt ramavtal för konsulter inom IT-säkerhet som ska utföra certifieringstjänster för vår räkning. Utbildning kommer behövas för att sedan kunna utföra arbetet. Konsulten ska fungera som ett komplement till våra anställda certifierare och ska utföra samma arbete som dessa. I och med att en konsult arbetar med certifiering åt oss förväntar vi oss bli avlastade med certifieringsarbete där vi på CSEC just nu är i flaskhals.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen