127308-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Internettjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Presentkortsportal
Referensnummer: SR1905
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72400000 Internettjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges Radio AB upphandlar en webbaserad presentkortsportal för inköp av presentkort.
Sveriges Television AB kommer att vara avropsberättigade till ramavtalet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72400000 Internettjänster, 55900000 Detaljhandelstjänster, 18530000 Presenter och priser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen