127320-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av restaurangutrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Storköksservice
Referensnummer: dnr 1887-2018/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50882000 Reparation och underhåll av restaurangutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar RDF:s löpande behov av service- och reparationer av befintlig storköksutrustning i restaurangkök och café i rikdagens hus samt vid behov inköp av ny utrustning inkl. tillhörande tjänster. Riksdagsförvaltningen har för avsikt att ingå ramavtal med en leverantör. För ytterligare information hänvisas till innehållet i upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 51542100 Installation av maskiner för matframställning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen