Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gymutrustning till simhallar
Referensnummer: 2.3.2/2021/3393
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37440000 Träningsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Idrottsförvaltningen, Stockholm stad, bjuder in leverantörer att lämna anbud avseende gymutrustning till simhallar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 46 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37440000 Träningsutrustning, 37441000 Utrustning för aerobisk träning, 37442000 Vikt- och styrketräningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen