127569-2026 - Resultat
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Dental förbrukning, engångsmaterial och skyddsmaterial
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDental förbrukning, engångsmaterial och skyddsmaterial
BeskrivningFolktandvården Skåne AB inbjuder härmed till anbudsgivning avseende Dental förbrukning, för varugrupperna engångsmaterial och skyddsmaterial.
Intern identifierare2025-FTV000051
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000