127594-2025 - Resultat
Sverige – Gruvprodukter, basmetaller och tillhörande produkter – Ramavtal grus berg och jordmaterial Vännäs kommun
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal grus berg och jordmaterial Vännäs kommun
BeskrivningGrus, berg och jordmaterial för leverans inom Vännäs kommun.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 14000000 Gruvprodukter, basmetaller och tillhörande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106227:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 14200000 Sand och lera, 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14211000 Sand, 14213000 Makadam, tjärmakadam och oljesand