2. Förfarande
Förfarande
Titel: Frivillig förhandsinsyn IT-Drift
Beskrivning: På plats drift, support, felavhjälpning, och förvaltning av Kommunens lT-infrastruktur i enlighet med nuvarande driftavtal KS 147-17. I enlighet med LOU får inte avtal tecknas förrän 10 dagar har gått från det att förhandsinsynen publicerats.
Intern identifierare: KS 2025-637
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll, 50310000 Underhåll och reparation av kontorsmaskiner, 50312000 Underhåll och reparation av datautrustning, 50312600 Underhåll och reparation av IT-utrustning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72300000 Datatjänster, 72610000 Datastöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: På plats drift, support, felavhjälpning, och förvaltning av Kommunens lT-infrastruktur i enlighet med nuvarande driftavtal KS 147-17
Intern identifierare: Frivillig förhandsinsyn IT-Drift