Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemdrift, support och utveckling av biblioteksdatasystem Koha
Referensnummer: DU-UPP18-0195
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212160 Programvaruutvecklingstjänster för bibliotek
II.1.4.
Kort beskrivning
Aktuell upphandling
Upphandlingen avser köp av systemdrift via SaaS-tjänst, support och utveckling av biblioteksdatasystem koha i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48160000 Programvara för bibliotek, 48161000 Administrativt bibliotekssystem, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72266000 Programkonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen