Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Synhjälpmedel, vita käppar och Daisyspelare
Referensnummer: UC-2017-245
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38624000 Synhjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Synhjälpmedel, vita käppar, Daisyspelare.
Helt eller delat anbud.
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
Vita käppar, Daisyspelare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32330000 Apparater för ljud- och videoinspelning samt ljud- och videoavspelning, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer, 39295400 Promenadkäppar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen