Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss Manuella rullstolar
Referensnummer: 21RS2960
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33193120 Rullstolar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna externa remiss avser delar av förfrågningsunderlag (rullstolar aktiv mellan och aktiv) för Manuella rullstolar inom Region Västernorrlands Hjälpmedelsverksamhet. Sista svarsdag är 210331.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen