Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flödescytometer
Referensnummer: UPPH2020-0142
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser flödescytometrar inklusive reagenser och antikroppar. Upphandlingen är uppdelad i tre delar där anbud kan läggas separat på varje del: •Klinisk Kemi och Farmakologi (KKF) •Klinisk immunologi och transfusionsmedicin (KITM) •Klinisk patologi (KP) Behandling av personuppgifter Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter. Anbudstidens utgång Anbud ska vara ingivet till Mercell TendSign senast 2021-04-19 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen