Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ultraljudsutrustning Röntgen 2020
Referensnummer: 2020/00517
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33112200 Ultraljudsapparat
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp och omgående leverans av 3 st. ultraljudsutrustningar inkl. tillbehör, dokumentation och utbildning till Röntgenavdelningen vid Blekingesjukhuset i Karlskrona och Karlshamn. Dessutom ingår återköp av befintliga utrustningar samt optioner enligt beskrivning i förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen