See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenad - Renovering av Vitsåpir 2. Berga
Beskrivning: Projektet består av att utföra renovering av Vitsåpir 2. Objektet är beläget i Berga inom Stockholms län.
Intern identifierare: 4217/2025
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45222000 Väg- och vattenbyggnadsarbeten utom broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar, 45222200 Tekniskt arbete för militäranläggningar, 45240000 Anläggningsarbete för vattenprojekt
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000