127799-2019 - ÄndringSverige-Arvika: Målning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsunderhåll- Måleriarbeten, tjänster
Referensnummer: Dnr 2018-125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning (AFA.21 AFD.1 AFD.131)
Arbetet består huvudsakligen av invändiga målningsarbeten i målade/tapetserade lägenheter och lokaler.Utvändiga målningsarbeten kan förekomma.Entreprenaden omfattar allt arbete och alla tjänster i den mån annat inte framgår av förfrågningsunderlaget, till en fullt färdig och fungerande produkt, justerad och intrimmad.Objekten är belägna i Arvika kommun. Andra arbeten såsom installationsarbeten kan förekomma inom arbetsområdet.Anbud kommer att antas i sin helhet.
Webbadress för att hämta elektroniska upphandlingsdokument: https://www.opic.com/