127875-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Lidköping: Företagshälsovård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård 2020
Referensnummer: 2018-86
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser företagshälsovård för kommunerna Essunga, Grästorp, Götene, Lidköping, Skara och Vara samt vissa av kommunernas bolag (se upphandlingsdokumenten).
Sista anbudsdag
Anbudet ska vara Köparen tillhanda senast 2019-04-30 23:59
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen