Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ultraljudsutrustning ekokardiografi
Referensnummer: RS/212165
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33112200 Ultraljudsapparat
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal på ultraljudsutrusning. Regionen har planerat att avropa fem ultraljudsutrustningar under avtalstiden, men antalet kan komma att förändras beroende på beviljade investeringar och klinikens behov.
Takvolym för ramavtalet är sju utrustningar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33112200 Ultraljudsapparat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen