127898-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Diverse medicinktekniska produkter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handheld Dose Rate Instrument
Referensnummer: 19/94
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Hand-held instrument for measurement of ambient dose equivalent rate from photon radiation (with option for measurement of beta radiation).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 38340000 Instrument för mängdmätning, 38341000 Apparater för strålningsmätning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen