Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Game Cameras
Referensnummer: 20/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03300000 Jordbruks-, jakt- och fiskeprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
One thousand game cameras (‘camera traps’) are to be procured for mapping the biological diversity through the worldwide sampling project ERC Lifeplan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32333200 Videokameror, 37413200 Jaktprodukter, 38651000 Kameror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen