Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - Färskt bröd
Referensnummer: 21-204-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar färskt bröd till Gislaveds kommun och Gnosjö kommun. Upphandlingen avser successiva leveranser av färskt bröd till kommunernas beställande enheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15811000 Brödprodukter, 15811100 Bröd, 15811500 Färdiga brödprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar färskt bröd till Gislaveds kommun och Gnosjö kommun. Upphandlingen avser successiva leveranser av färskt bröd till kommunernas beställande enheter. Se volymer i underlaget.