2. Förfarande
Förfarande
Titel: Personbil, SUV, till hemsjukvården, HVO 100
Beskrivning: På uppdrag av samhällsbyggnadsförvaltningen inbjuder Tranås kommuns upphandlingsenhet till anbudsgivning på en (1) st personbil, SUV, till hemsjukvården, HVO 100, enligt detta upphandlingsdokument inkl. bilagor.
Intern identifierare: UH24-006
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34110000 Personbilar
Ytterligare klassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34100000 Motorfordon, 34115000 Andra personbilar, 34115200 Motorfordon för transport av färre än tio personer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Fordon