127975-2022 - ResultatSverige-Södertälje: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1074 Medicinteknisk utrustning
Referensnummer: 21/113
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser varor inom Medicinsk teknik för Södertälje, Flen, Katrineholm, Gnesta, Nykvarn, Vingåker och Salems kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192100 Sjukbäddar, 33192130 Inställbara sängar med motor, 33192600 Lyftanordningar för vårdsektorn, 39143112 Madrasser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen