127977-2022 - ResultatSverige-Kristianstad: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laboratorieteknisk inredning - Dragskåp
Referensnummer: 2020-O001593
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av 32 st dragskåp i samband med uppförande av ny servicebyggnad 57 Skånes universitetssjukhus Malmö inom ramen för NSM-projekten med möjlighet till option på eventuellt ytterligare dragskåp, service och underhåll, tillbehör, anslutningar samt tillkommande arbeten, vilka samtliga kommer att preciseras i handlingarna i nästa steg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39141500 Dragskåp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen