Upphandlingen avser att upphandla ett ramavtal som täcker Stockholm Vatten och Avfalls behov av elmateriel.
Leveransklausul
Leverans ska ske enligt DDP, Incoterms 2010 (inklusive emballage kostnad) till anvisade leveransadresser enligt avsnitt 6.12.2.Chauffören/transportören ska kunna lossa godset med truck vilken tillhandahålls av SVOA om lagerpersonalen är upptagna vid leveranstillfället (gäller endast Ulvsundalagret).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31531100 Lampor och lysrör, 31600000 Elektrisk utrustning, 31611000 Installationsutrustning, 44320000 Kabel och tillhörande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen